top of page

Шановні батьки!!!

З 1 січня 2022 року в ЗДО організоване харчування відповідно до нових законодавчих вимог - постанова Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Пропонуємо Вам ознайомитись з нормативним документом, та представляємо Вам, примірне чотирьохтижневе меню на зимовий період 2022 року, за яким буде організовано харчування дітей в дошкільному закладі в січні, лютому 2022 року.

РЕКОМЕНДАЦІІ БАТЬКАМ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

       1. Пам'ятайте, що раціональне харчування – одна з основних умов здоров΄я людини, її довголіття, плідної праці.

      2. Поєднуйте в їжі у правильному співвідношенні речовини, які входять до складу тканин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, воду.

     3. Дотримуйтесь режиму харчування. Зумійте переконати свою дитину споживати всі пропоновані їй страви, навіть ті, які вона не любить, але які для неї необхідні й корисні.

     4. Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, коли вона попросить їсти. Ласкаво поясніть, що їсти треба у відведений для цього час.

      5. Давайте тільки ту кількість їжі, яку дитина з΄їдає із задоволенням.

      6. Утримуйтесь від розмов про те, що дитина мало або майже нічого не їсть.

      7. Дотримуйтесь навичок гігієни харчування і виробляйте їх у дітей.

    8. Пам'ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися виделкою, ложкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.

   9. Підкреслюйте необхідність добре пережовувати їжу, не вживати надто гарячої чи холодної страви, не відкушувати великих шматочків, жувати із закритим ротом.

     10. Не забувайте, що найкориснішими є ті овочі й фрукти, які властиві нашому регіону, ростуть у наших садах.

    11. Серйозним недоліком харчування є „прихований голод” – дефіцит йоду, який може привести до незворотних процесів в організмі дитини. Вживання в їжу йодованої солі – вихід з даної ситуації.

     12. Їжу завжди тримайте закритою, особливо в літній період.

     13. Не слід вживати в їжу продуктів глибокого замороження, незнайомих грибів, продуктів з великим вмістом солі, недостатньо прожарені або проварені м΄ясо, рибу, сиру воду.

     

6017_pravil-noe-pitanie-dlya-pohudeniya.

ЯК ЗАПОБІГТИ ХАРЧОВИМ ОТРУЄННЯМ

       Щоб запобігти інфекційним захворюванням та харчовим отруєнням, дотримуйтесь таких простих правил:

   - Ретельно мийте усі овочі й фрукти перед тим, як подавати до столу сирими.

  - Прищеплюйте дитині любов до чистоти. Привчайте її мити руки з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, повернення з прогулянки.

   - Мийте руки з милом перед приготуванням їжі.

   - Не зберігайте разом продукти, що їдять сирими, і ті, що підлягають кулінарній обробці.

   - Ніколи не кладіть бутерброди, пиріжки, сир, ковбасу, печиво у пакет, де побували овочі, фрукти, ягоди чи яйця, навіть якщо цей пакет здається абсолютно чистим.

   - Дбайте про те, щоб їжа для дитини була щойно приготованою, свіжою. Не готуйте їжу «із запасом».

  - Не купуйте продукти, якщо не впевнені у їхній якості, з простроченими термінами зберігання, пошкодженою упаковкою. Дотримуйтесь умов та строків зберігання продукту, зазначених на його упаковці.

  - Не купуйте продукти харчування на стихійних базарах. Ви маєте право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продуктів.

   - Не вживайте незнайомі гриби, ягоди, трави. Смертельно небезпечними можуть бути старі або зіпсовані гриби. Не готуйте страви з грибів дітям.

 - Не беріть у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують зберігання у холоді).

 - Не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з річок, озер, незнайомих підземних джерел тощо.

81756347_large_4080226_64572713_12856092
1647018492_1-abrakadabra-fun-p-klipart-solntse-na-prozrachnom-fone-1.png
bottom of page