top of page

Передовий педагогічний досвід, використання інноваційних технологій педагогами закладу

  Організація інноваційної роботи в закладі набуває підвищеного педагогічно-соціального значення, тому що сприяє розв’язанню проблеми оптимізації навчально-виховної роботи з дітьми. У зв’язку з цим, одним із напрямів  роботи методичної  служби є впровадження нових форм і методів освітньої діяльності, підвищення фахової майстерності педагогів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Освітньо-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється з використанням таких інноваційних освітніх технологій, як: інноваційні здоров’язбережувальні технології під час проведення навчальної діяльності; інтегроване навчання через різні види організованої діяльності; психолого-педагогічне проектування; нетрадиційні форми роботи з казкою (методика Л.Фесюкової); Теорія рішення винахідницьких завдань (автор – Г.Альтшуллєр); робота з кольором як засобом психічного розвитку дитини; розвиток творчих здібностей дітей нетрадиційними техніками зображувальної діяльності; пошуково-дослідницька й екпериментальна діяльність тощо.

   

  Робота з кольором – широко відома інноваційна технологія, яка активно впроваджується в практику роботи з дітьми дошкільного віку.  Особливої популярності серед дітей і дорослих дошкільного закладу набули проекти  «Кольорові дні». У ці дні в групах переважає один, певний, колір: у одязі дітей і дорослих,  іграшках, малюнках, поробках. Кольорові дні проводяться в роботі з дітьми з метою: корекції емоційного стану дитини; становлення пізнавальної сфери малят; формування творчої, всебічно розвинутої особистості;  ознайомлення з об’єктами й явищами навколишньої дійсності; формування позитивного сприймання навколишнього світу й себе в ньому.

     Педагоги закладу активно упроваджують у роботу з дітьми дитяче експериментування й пошуково-дослідницьку діяльність. Малята захоплено вивчають властивості й взаємодію різних природних і штучних об'єктів. Особливо подобаються малятам досліди на метеорологічному майданчику.

     

     Вихователі груп упроваджують у роботу з дітьми  інноваційну освітню технологію – дошкільний інженерінг або так зване «пізнавальне конструювання»  -  компонент STREAM-освіти, мета якого - формування культури інженерного мислення дошкільників. Він є компонентом STREAM-освіти - напряму в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничий компонент + інноваційні технології.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

       У закладі дошкільної освіти  триває робота щодо впровадження в освітньо-виховний процес інформаційних компьютерних технологій, які сприяють підвищенню якості освітнього процесу й підвищення професійної майстерності педагогів.

         

 

 

 

 

 

 

 

   

 

   

        

 

 

інженірінг колір  2018 020.jpg
20170419_123447.jpg
липень  2019 105.jpg
квітень 2017 032.jpg
березень 2018 426.jpg
квітень 2017 008.jpg

Гранично допустиме навчальне навантаження на дитину  у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності 

(ЗАТВЕРДЖЕНО Наказом МОН України 20 квітня 2015 року N 446)

 

           Години, передбачені для фізкультурних занять (плавання), не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження на дітей.

          Навчальне навантаження: тривалість проведення занять - спеціально організованих форм освітнього процесу, що відповідають віковим можливостям вихованців згідно із санітарним законодавством. 

            Максимально допустиме навчальне навантаження визначають шляхом множення загальної кількості занять на тиждень, відведених на вивчення освітніх ліній у віковій групі, на тривалість заняття залежно від віку вихованців.

          Для дітей віком від 1 до 3 років проводяться заняття тривалістю до 10 хвилин.

       Максимально допустима кількість занять у першій половині дня в молодшій та середній групах не перевищує двох, у старшій - трьох організованих навчальних занять. У різновікових групах тривалість навчальних занять необхідно диференціювати, орієнтуючись на вік кожної дитини.

          У середині та наприкінці занять, що потребують високого інтелектуального напруження чи статичної пози дітей, необхідно проводити фізкультурні хвилинки.

             Тривалість перерв між заняттями має становити не менше 10 хвилин.

              Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності, необхідно проводити переважно в першу половину дня та у дні з високою працездатністю (вівторок, середа). Рекомендується поєднувати та чергувати їх із заняттями з музичного виховання та фізкультури.

             Необхідно враховувати, що значному скороченню організованих форм навчальної діяльності (занять) сприяє блочно-тематична організація освітнього процесу на засадах інтеграції, яка істотно знижує навчальне навантаження на дітей. При цьому тривалість інтегрованого заняття може дещо збільшуватись за рахунок постійної зміни різних видів дитячої діяльності (на 5, 10, 15 хвилин відповідно в молодшій, середній, старшій групах), проте інтегроване заняття може замінити всі інші, крім занять з фізичної культури й музичного виховання. Тобто щодня можна проводити одне інтегроване заняття, закріплюючи набуті дітьми знання і вміння в різних видах дитячої діяльності протягом дня. При цьому тривалість статичного навантаження у положенні сидячи на одне заняття не повинна перевищувати для дітей молодших груп - 15 хвилин, середніх - 20 хвилин, старших - 25 хвилин.

         Не дозволено вимагати від дітей виконання домашніх завдань.

         Після денного сну діти можуть відвідувати гуртки. Тривалість проведення гурткової роботи - 15 -25 хвилин залежно від віку дітей.

         Недопустимо проводити заняття в гуртках за рахунок часу, відведеного на прогулянку та денний сон.

        Фізичне виховання дітей у дошкільному навчальному закладі має складатися з: ранкової гімнастики; занять фізичною культурою; рухливих ігор та ігор спортивного характеру; загартування; фізкультурних хвилинок під час занять, фізкультурних пауз між заняттями; фізкультурних комплексів під час денної прогулянки.

         Визначаючи обсяг рухової активності дітей, необхідно враховувати стан їхнього здоров'я та психофізіологічні особливості.

         Організоване навчання у формі фізкультурних занять слід проводити з дворічного віку. Тривалість занять для дітей у віці від 2 до 3 років - 15 хвилин; від 3 до 4 років - 20 - 25 хвилин; від 5 до 6 (7) років - 25 - 30 хвилин.

        Фізкультурні заняття для дітей дошкільного віку проводять не менше трьох разів на тиждень. Форма та місце проведення занять визначаються педагогом залежно від поставленої мети, сезону, погодних умов та інших факторів.

        За наявності басейну проводять 2 заняття з плавання та 2 заняття з фізкультури.

        У дні, коли немає занять з фізкультури і плавання, проводять фізкультурні комплекси під час денної прогулянки.

1647018492_1-abrakadabra-fun-p-klipart-solntse-na-prozrachnom-fone-1.png
bottom of page