top of page

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ

«ПРИВЧАЄМО ДІТЕЙ СЛУХАТИ МУЗИКУ»

 

    Музика для малюків — головний учитель, ну, зви­чайно, після мами! Вона вчить не лише чути, а й уявляти те, що чуєш. Музика розвиває всі види сприйняття і пам'яті, благотворно впливає на емо­ційну сферу дитини, допомагає розвивати фантазію. Тому бажано якомога раніше розпочати освоювати ази «музичної освіти» малюка.

 

    Отже, ЯК СЛУХАТИ МУЗИКУ З ДИТИНОЮ? Звичайно, краще слухати класичну музику у виконанні на живо. Але й ми рідко можемо відвідати концерт, а малю­ку ще важко тривалий час висидіти на ньому. Тому з дітьми краще слухати музику вдома. Можна виділити найкращий час і для малюка, і для Вас, щоб послухати її разом. Адже мало просто прослухати мелодію, треба ще й поговорити з дитиною, розповісти, що ви слухаєте, обговорити мелодію.

 

    ЯК ДОВГО? Увага дитини 3-4-х років до музики, яка звучить безперервно, стійка протягом 1-2,5 хв., а з не­великими перервами у звучанні між п'єсами — протягом 5-7хв. Слухання може бути більш-менш тривалим залеж­но від індивідуальних особливостей дитини, її фізичного стану.

 

    ЯК? Заздалегідь приготуйте магнітофон, комп'ютер з диском тощо. Знайдіть п'єсу, яку будете слухати. Визначте силу звука. Музика не має звучати голосно! (Гучний звук травмує вразливу дитячу нервову систему, а це може мати невтішні наслідки в майбутньому.) Попередьте членів сім'ї, щоб було тихо і до кімнати під час звучання музики ніхто не заходив. Запросіть дитину слухати музику, можна покликати також і когось із членів сім'ї.

 

    КОЛИ? Виберіть зручний для дитини і дорослого час протягом дня (коли дитина не зосереджена на грі, не збу­джена приходом кого-небудь у дім, добре почувається). Найкраще — після сніданку або денного сну.

 

    ЯКУ? Ставте дітям якомога частіше класичну музику.Численні експерименти засвідчили, що під музику таких композиторів, як В.Моцарт, А.Вівальді, Л.Бетховен, діти за­спокоюються, швидко засинають, а головне, якщо така му­зика звучить під час годування малюка, то їжа засвоюється краще!

    Добирайте музичні твори за принципом мелодійності і легкості звучання. Намагайтеся вибирати музику для малюків без яскраво виражених ударних партій, оскіль­ки вони здатні зомбувально діяти на психіку.

    Мінімум низьких частот. Адже давно відомо, що низькочастотні звуки здатні впливати на психічний стан лю­дини не найкраще, тим паче на психіку дитини. Ні в якому разі не дозволяйте дитині слухати му­зику в навушниках! Слуховий апарат улаштований так, що гучний звук навушників впливає безпосередньо на мозок людини, викликаючи мікроструси. «Звуковий шок» може мати невтішні наслідки навіть для дорослої людини, а для дитини й поготів!

    Не ставте дітям важкий рок і його різновиди: рейв, транс і клубну музику — саме вона здатна завдати непо­правної шкоди дитячій психіці!Допоможуть уявити музику запитання для дорослих і ді­тей.

 

Отже, слухаємо музику разом!

1647018492_1-abrakadabra-fun-p-klipart-solntse-na-prozrachnom-fone-1.png
bottom of page