
СОНЕЧКО
Сумський дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) № 16 м.Суми,Сумської області
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ
«ПРИВЧАЄМО ДІТЕЙ СЛУХАТИ МУЗИКУ»
Музика для малюків — головний учитель, ну, звичайно, після мами! Вона вчить не лише чути, а й уявляти те, що чуєш. Музика розвиває всі види сприйняття і пам'яті, благотворно впливає на емоційну сферу дитини, допомагає розвивати фантазію. Тому бажано якомога раніше розпочати освоювати ази «музичної освіти» малюка.
Отже, ЯК СЛУХАТИ МУЗИКУ З ДИТИНОЮ? Звичайно, краще слухати класичну музику у виконанні на живо. Але й ми рідко можемо відвідати концерт, а малюку ще важко тривалий час висидіти на ньому. Тому з дітьми краще слухати музику вдома. Можна виділити найкращий час і для малюка, і для Вас, щоб послухати її разом. Адже мало просто прослухати мелодію, треба ще й поговорити з дитиною, розповісти, що ви слухаєте, обговорити мелодію.
ЯК ДОВГО? Увага дитини 3-4-х років до музики, яка звучить безперервно, стійка протягом 1-2,5 хв., а з невеликими перервами у звучанні між п'єсами — протягом 5-7хв. Слухання може бути більш-менш тривалим залежно від індивідуальних особливостей дитини, її фізичного стану.
ЯК? Заздалегідь приготуйте магнітофон, комп'ютер з диском тощо. Знайдіть п'єсу, яку будете слухати. Визначте силу звука. Музика не має звучати голосно! (Гучний звук травмує вразливу дитячу нервову систему, а це може мати невтішні наслідки в майбутньому.) Попередьте членів сім'ї, щоб було тихо і до кімнати під час звучання музики ніхто не заходив. Запросіть дитину слухати музику, можна покликати також і когось із членів сім'ї.
КОЛИ? Виберіть зручний для дитини і дорослого час протягом дня (коли дитина не зосереджена на грі, не збуджена приходом кого-небудь у дім, добре почувається). Найкраще — після сніданку або денного сну.
ЯКУ? Ставте дітям якомога частіше класичну музику.Численні експерименти засвідчили, що під музику таких композиторів, як В.Моцарт, А.Вівальді, Л.Бетховен, діти заспокоюються, швидко засинають, а головне, якщо така музика звучить під час годування малюка, то їжа засвоюється краще!
Добирайте музичні твори за принципом мелодійності і легкості звучання. Намагайтеся вибирати музику для малюків без яскраво виражених ударних партій, оскільки вони здатні зомбувально діяти на психіку.
Мінімум низьких частот. Адже давно відомо, що низькочастотні звуки здатні впливати на психічний стан людини не найкраще, тим паче на психіку дитини. Ні в якому разі не дозволяйте дитині слухати музику в навушниках! Слуховий апарат улаштований так, що гучний звук навушників впливає безпосередньо на мозок людини, викликаючи мікроструси. «Звуковий шок» може мати невтішні наслідки навіть для дорослої людини, а для дитини й поготів!
Не ставте дітям важкий рок і його різновиди: рейв, транс і клубну музику — саме вона здатна завдати непоправної шкоди дитячій психіці!Допоможуть уявити музику запитання для дорослих і дітей.
Отже, слухаємо музику разом!
